poniedziałek, 1 września 2014

Nietoperze w plastyce

W ramach projektu Nietoperz- fajny zwierz realizowano w Dworze Kossaków w Górkach Wielkich kilka akcji i imprez. Były warsztaty plastyczne dla dzieci młodzieży, obserwacje nietoperzy w Park, a także konkurs plastyczny o tym samym tytule. Wszystko to miało na celu promowanie lokalnego dziedzictwa przyrodniczego i podwyższanie świadomości ekologicznej mieszkańców.
Nietoperze w plastycelaureaci konkursu odebrali dyplomy i nagrody, fot. indi
W konkursie mogli brać udział miłośnicy plastyki i przyrody w wieku od zera do 16 lat. Tematem były nietoperze. - Przede wszystkim chodziło nam o to, by pokazać pozytywny wizerunek tych zwierząt. Krążą fałszywe mity, że nietoperze piją krew, że wplątują się we włosy. Straszne rzeczy się o nietoperzach mówi, a to wszystko nieprawda – mówiła prowadząca uroczystość wręczania nagród Katarzyna Greń. Dodała, że kiedy w ramach nagród chcieli zakupić gadżety z nietoperzami, okazało się, że zwierzęta te nie są nigdzie przedstawiane, a jedynym nietoperzem, jakiego można spotkać na gadżetach jest batman. Już sam ten fakt sporo mówi o ogólnym stosunku do nietoperzy…

Nadesłane na konkurs prace, a było ich sporo, gdyż aż 187, oceniało w trzech kategoriach wiekowych powołane ku temu jury w składzie: Agnieszka Sojka-Swoboda, Alicja Woźnikowska-Woźniak, Tomasz Beczała. Głównym kryterium, oprócz walorów artystycznych, był pozytywny wizerunek nietoperzy.
Oto laureaci:
w kategorii od 0-7 lat:
I miejsca Emilia Szweda i Dominika Zach
Ii miejsce Oliwier Kulas
II miejsce Gustaw Broda

oraz wyróżnienie
Amelia Nowak

w kategorii 8-12 lat
I miejsce Mikołaj Grygierczyk
II miejsce Julia Leki
III miejsce Patryk Cielepa

oraz wyróżnienie
Agata Szydełko

w kategorii 13-16 lat
I miejsce Marta Zemczak
II miejsce Laura Raszka
III miejsce praca zbiorowa Monika Moskała i Dominika Greń

oraz wyróżnienie
praca zbiorowa Piotr Madzia i Marcelina Czermak

Nagrodzone prace można było obejrzeć podczas wernisażu wystawy pokonkursowej. Laureatom wręczono dyplomy i nagrody rzeczowe, na które składały się głównie materiały plastyczne, by mogli nadal rozwijać swe talenty.
(indi)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz